Salon polecany przez Dermika Salon & Spa

+32 757 66 04 salon@martesspa.pl

Gdy on nie ma ochoty na seks

Gdy on nie ma ochoty na seks

Gdy on nie ma ochoty na seks

Gdy on nie ma ochoty na seks…

3 ukryte powody, przez które część mężczyzn nie chce uprawiać seksu

Coraz częściej zdarza się, że mężczyźni mogą, ale nie chcą uprawiać seksu ze swoimi partnerkami pomimo tego, że są one atrakcyjne i chętne. Dlaczego tak się dzieje?

  1. Jego praca to jego kochanka. Kiedy mężczyźni są bardzo zaangażowani w swoje życie zawodowe, mogą całą energię poświęcać swojej karierze zawodowej. W efekcie po powrocie z pracy nie mają siły ani ochoty by kochać się ze swoją partnerką.
  2. Seksualna niezależność. Mężczyzna bierze seks dosłownie w swoje ręce. Masturbuje się oglądając pornografię lub fantazjując, ponieważ jest to szybkie i skuteczne. Niektórzy mężczyźni czują się niezwykle wrażliwi będąc zależnym od innej osoby w spełnianiu swoich seksualnych pragnień. Nasza kultura idealizuje wzór mężczyzny, który niczego nie potrzebuje od innych. Chłopcy mogą więc nabyć przekonanie, że bycie zależnymi sprawia, że są mniej męscy. Także wzorce wyniesione z dzieciństwa mogą spowodować, że dorosłe osoby myślą, że potrzebowanie jest niebezpieczne.
  3. Niepokój związany z zaburzeniami erekcji, przedwczesnym lub opóźnionym wytryskiem. Dysfunkcje seksualne mogą mieć różne przyczyny, ale ich wystąpienie zawsze wiąże się z frustracją mężczyzny, niepokojem czy poczuciem nieadekwatności u mężczyzny, a stąd już niewiele do unikania zbliżeń z partnerką.

Agnieszka Urzynicok – psycholog, seksuolog

Moc Kobiety